Badania cytologiczne

Cytologia – badanie, które może uratować życie

Cytologia jest podstawowym badaniem ginekologicznym, które wykonuje się w celu wykrycia ewentualnych zmian nowotworowych szyjki macicy, a także wielu innych dolegliwości, np. zakażenia wirusem HPV. Regularnie przeprowadzane badania cytologiczne są niezwykle ważne dla zdrowia kobiety, a często w przypadku wczesnego wykrycia procesów chorobowych pomagają zapobiec rozwojowi złośliwego nowotworu. Z tego względu powinno się je wykonywać systematycznie, najrzadziej co 3 lata, jeżeli poprzedni wynik był prawidłowy, najbezpieczniej raz do roku. Mogę też wykonać cytologię jednowarstwową, inaczej płynną, to badanie wykorzystywane do wyjaśniania wątpliwości. Wykonuję też testy HPV.

Tuchola – badania cytologiczne

Rozmaz cytologiczny nie jest skomplikowany ani bolesny, a jego znaczenie diagnostyczne trudno przecenić, dlatego zachęcam wszystkie Pacjentki do regularnego poddawania się badaniu. Można tego dokonać w moim specjalistycznym gabinecie ginekologicznym mieszczącym się w Tucholi przy Placu Wolności 33.

Znaczenie profilaktyki

Rak szyjki macicy jest, niestety, jednym z najczęściej występujących nowotworów wśród kobiet, a ze względu na zbyt późne wykrywanie patologicznych zmian, leczenie okazuje się mało skuteczne. Z tego względu cykliczne przeprowadzanie badań cytologicznych pozwalających na wykrycie wczesnego stadium choroby jest tak ważne i powinno stać się obowiązkowym nawykiem każdej kobiety dbającej o swoje zdrowie.

W celu zapewnienia wysokiej jakości oceny wymazów cytologicznych współpracuję z zespołem doświadczonych specjalistów w Gdańsku.

W niektórych przypadkach tradycyjna cytologia nie rozstrzyga o rozpoznaniu choroby, wtedy wykonuję – Cytologię Jednowarstwową, która jest doskonalszą metodą oceny komórkowej szyjki macicy, takie badanie wykonuję dzięki współpracy z laboratorium Nucleagena.

Pamiętaj, zawsze kiedy jest ryzyko choroby szyjki macicy trzeba dla własnego bezpieczeństwa wykluczyć Raka Szyjki Macicy.

Nie czekaj. Już dziś umów się na wizytę.
Zadzwoń 52 334 84 73

Zapraszam serdecznie

1