Badania prenatalne

Posiadam certyfikat Fetal Medicine Foundation, FMF ID 187853. FMF jest najbardziej uznaną organizacją zajmującą się standaryzowaniem i oceną jakości badań ultrasonograficznych w ciąży, co daje szansę potwierdzenia prawidłowego rozwoju dziecka w łonie matki, albo wykrycia nieprawidłowości.

Ryzyko wad dziecka rośnie wyraźnie po 35 roku życia ciężarnej, ale może zdarzyć się w każdym wieku. Dzięki wykorzystaniu wywiadu lekarskiego, dokładnego, wykonanego przez odpowiednio przeszkolonego lekarza USG i wykonaniu specjalnych badań laboratoryjnych, najczęstsze wady można wykryć w pierwszym trymestrze ciąży z 95 proc. pewnością, bez konieczności przeprowadzenia badań inwazyjnych, lub bardzo drogiego badania wolnego DNA płodu.

Tylko wykonanie badania USG przez lekarza posiadającego certyfikat FMF, czyli lekarza, który zdał specjalny egzamin, szkoli się regularnie i poddaje audytowi swoje badania, przez ekspertów w Londynie, umożliwia wykorzystanie specjalnego kalkulatora oceny ryzyka wad wrodzonych.
Dodatkowo ciężarna, która zdecyduje się wykonać, przeze mnie, badanie ultrasonograficzne w ciąży, zyskuje pewność rzetelnego, opartego na najnowszej wiedzy badania, niezależnie od tego, czy będzie chciała wykonać badanie prenatalne, czy też sprawdzić jak miewa się wyczekiwane przez Nią maleństwo.

dv
img_20190303_1-2