Prowadzenie ciąży

Posiadanie potomstwa to jedna z najważniejszych kwestii w życiu kobiety.

Do ciąży jak i jej przebiegu – należy się odpowiednio przygotować i być pod stałym nadzorem lekarza prowadzącego.

Opieka nad przyszłą matką oraz dzieckiem wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. To właśnie okres ciąży staje się kluczowy dla dalszego rozwoju maluszka, dlatego tak ważne jest, by powierzyć zadanie jej prowadzenia doświadczonemu specjaliście – niezależnie od tego, czy jest się dopiero na etapie planowania potomstwa, czy oczekuje się narodzin dziecka. Stały nadzór wykwalifikowanego lekarza jest konieczny, aby odpowiednio przejść przez cały proces.

3

Zajmuję się kompleksowym i profesjonalnym prowadzeniem ciąży. Zdrowie przyszłej mamy i jej dziecka jest dla mnie najważniejsze, dlatego przez cały okres ciąży czuwam nad właściwą opieką medyczną. Kieruję się najnowszymi wytycznymi Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, ale także Fetal Medicine Foundation z Londynu, gdzie uzyskałem odpowiedni certyfikat i moje pacjentki mogą być pewne, że zarówno całość opieki medycznej nad ciążą, ale i bardzo dokładne badania ultrasonograficzne, wykonywane na wysokiej klasy aparacie, dają dużą pewność stwierdzenia, że dziecko jest zdrowe, albo, co niestety, czasami się zdarza, występują jakieś nieprawidłowości rozwojowe. Ważne, by je wykrywać jak najwcześniej, ponieważ wiele z nich można w ciąży leczyć, w mojej praktyce wielokrotnie wykryłem wady, które dzięki szybkiemu skierowaniu do odpowiednich Instytutów zostały potwierdzone i wyleczone jeszcze w ciąży.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że każda kobieta inaczej przechodzi ten wyjątkowy okres, dlatego wnikliwie analizuję każdy przypadek i proponuję rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Najlepsza opieka

Moje Pacjentki mogą liczyć na diagnostykę ultrasonograficzną płodu, czyli USG, która wykonywana jest na nowoczesnym sprzęcie. Oprócz tego podstawowego badania, w przypadku kobiet, których ciąża ma podwyższone ryzyko wystąpienia różnego rodzaju wad genetycznych, proponuję również badania prenatalne. Wykonuję je zgodnie z posiadanym certyfikatem FMF, umiejętnościami i zasadami. Przykładam do tej oceny wyjątkową uwagę – jest to jedno z moich głównych zainteresowań zawodowych. Każde badanie dokumentuję w formie elektronicznej i fotograficznej. Ciężarna oprócz raportu z badania otrzymuje komplet fotografii. Dokładnie omawiam całe badanie wskazując na szczegóły widoczne w badaniu. Zawsze zachęcam do obecności ojca w trakcie badania.

Prowadzenie ciąży opiera się nie tylko na monitorowaniu stanu dziecka oraz matki poprzez wykonywanie badań. Przez cały okres ciąży służę moim Pacjentkom również wsparciem merytorycznym. Odpowiadam na wszelkie pytania oraz rozwiewam wątpliwości, które związane są ze stanem zdrowia.

Dzięki stałej współpracy mojego gabinetu z Oddziałem Położniczym Szpitala w Tucholi oraz dwiema szkołami rodzenia z Tucholi – zapewniam swoim pacjentkom komfort i należytą opiekę w okresie przygotowań, ciąży jak i połogu.

Zgodnie z tendencjami światowymi, jeśli nie jest to konieczne, ograniczam badanie ginekologiczne ciężarnych w bardziej zaawansowanej ciąży.

Nie czekaj. Już dziś umów się na wizytę.
Zadzwoń 52 334 84 73

Zapraszam serdecznie

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko było muzykalne, albo przynajmniej wrażliwe na dobrą muzykę – zadbaj o to już w ciąży. Twoje maleństwo świetnie odbiera dźwięki poprzez wody płodowe i reaguje na nie. Dla przykładu, oto propozycja Filharmonii Pomorskiej dla kobiet w ciąży i mam z maluszkami. Polecam